Deniz Çakır kimdir?

Deniz Çakır 31 Aralık 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. 2004 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin hemen ardından İstanbul’a yerleşen Çakır, televizyonlarda kendisini ilk kez Kadın İsterse adlı dizide göstermiştir. Kötü bir karakter olan Alev’i canlandırarak pek çok kişinin ilgisini çekmiştir. 2006 yılında Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan Yaprak Dökümü adlı dizide Ferhunde karakterini oynayarak geniş bir hayran kitlesi elde etmiştir. Ayrıca Yaprak Dökümü sayesinde İsmail Cem Televizyon Ödüllerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Dram ödülünü kazanmıştır. Bunlar haricinde İffet ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde de rol almıştır. 2011 yılında Özcan Deniz’in Ya Sonra filminde başrol oynamış ve filmin soundtrackini seslendirerek şarkının tıklanma rekoru kırmasını sağlamıştır.

 

Oyunculuk kariyeri dışında seslendirme ve fotoğrafçılık işi de yapan Deniz Çakır Rabarba adlı kişisel fotoğraf sergisi açmıştır.

 

Her sene Türkiyenin En güzel 10 Ünlüsü listesinde yer alan güzel oyuncu Deniz Çakır bir zamanlar İbrahim Çelikkol’la çalkantılı bir aşk yaşamıştır.

2 Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir