Aslı Tandoğan Kimdir ?

Aslı Tandoğan, 2 Nisan 1979 tarihinde Ankara’da ailesinin tek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Daha küçük yaşlarında ise anne ve babası bir ayrılık yaşamışlardır. Sonrasında lise eğitimini tamamladıktan sonra Hacetttepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın Arp Bölümünden mezun olmuş ve 1 sene boyunca da Antalya Operası’nda arpçılık yapmıştır.

Oyunculuğa ise 2002 yılında ekranlara çıkan Gülüm Gül adlı dizi ile başlamıştır. Ardından Aslı Tandoğan 2003 yılında Çınaraltı, Sınırlı Aşk ve Kurşun Yarası dizilerinde rol almıştır. Daha sonralarında asıl kendisi Aşka Sürgün dizisinde olan başarısı ile tanıtmayı başarmıştır. 2006 yılında Ah İstanbul ve 29-30 adlı T.V. dizilerinde rol alan Tandoğan, 2007 yılında ise Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu’nun oturduğu Dudaktan Kalbe’de Laima karakterini canlandırdı. Daha sonrasında ise 2009 yılında kısa bir süreliğine ekranlara veda etmiştir.

Aslı Tandoğan’ın formunu nasıl koruduğuna da dikkat çekecek olursak, rahibe boksu olarak bilinen Wing Chun dövüş sanatı ile beraber koruduğunu ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.