Burçin Abdullah Kimdir ?

Bir dönemin izleyicileri ekrana kilitleyen dizisi üvey Baba’nın Lamia’sı Burçin Abdullah, 22 Temmuz 1987’de Bursa’da dünyaya geldi. Setlerle 10 yaşında tanışan güzel oyuncu, Marmara üniversitesi İngilizce iktisat bölümünden mezun olmasının ardından Amerika’da ekonomi üzerine yüksek lisans yaptı.

 

Türk izleyicisinin ilk olarak üvey baba dizisi ile tanıdığı Burçin Abdullah, dizideki başarılı performansını beşinci boyut, büyük buluşma, kara inci ve kollama gibi projelerde geliştirerek devam ettirdi. Abdullah, sansasyonel bir dizi olan “Fatmagül’ün suçu ne?” dizisinde selim ve Erdoğan’ın yurt dışına kaçışlarına yardım eden ayça rolündeydi.

 

Burçin Abdullah, bir dönem 20 dakika dizisinde başrol oyuncusu olan İlker Aksum ile aşk yaşıyordu. “kötü yol” dizisinde tanışan iki oyuncunun çekimler sırasında yakınlaşması dikkatlerden kaçmadı. 2013 yılında Etiler’de bir mekânda görüntülenen ikilinin yakın tavırları kameralara takıldı. Mavi gözlü güzel oyuncu, her şey yolunda merkez, Dila hanım, bir zamanlar Osmanlı kıyam gibi gündem yaratan dizilerde önemli rollerde rol aldı. Abdullah, 1997 yılında 10 yaşındayken sanat hayatına acı günler projesiyle başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.