Oscar Cardozo Kimdir Kaç Yaşında Hangi Takımlarda Oynadı ?

Tam adı ile Oscar Rene  Cardozo ,  20 Mayıs 1983  tarihinde Paraguay’da doğmuş  ünlü bir futbolcudur.   Santrafor mevkiinde  futbol hayatına devam eden Oscar Cardozo ,  son yıllarda katıldığı tüm maçlarda  azmi  ve yetenekleri ile  dikkatleri üzerine çekmektedir.  Yetenekli oyuncu 2009 ‘ dan   2012 yıllarına kadar şaşırtıcı şekilde    Portekiz liginde gol kralı olmuştur.

 

Oscar Cardozo ,  futbola  ilk olarak Portekizde alt kümelerden bir takımda oynayarak başlamıştır. Yetenekleri ve azmi   herkes tarafından takdir edilen ünlü futbolcu Oscar Cardozo kısa süre içerisinde bir çok  takıma transfer olmuş  ve  en üst seviyelere gelmiştir.  Son olarak   2007’ de   2 bin euro  bond servis ile Newell’s Old Boys takımından , SL Benfica takımına transfer olmuştur.

 

Benfica’dan ise son zamanlarda  iddia edilen haberlere göre   4 büyük takımdan biri olan  Fenerbahçeye gelme ihtimali olduğu söyleniyor.   Oscar Cardozo henüz bu konu hakkında bir açıklama yapmamıştır.  Kendi adına çıkan haber başlıklarından birisi ise ;  “Fenerbahçeyi yıkan  Benfica Golcüsüne  Kadıköy yolu göründü”  şeklindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.