Ozan Doğulu Kimdir?

13 Ocak 1972 tarihinde İstanbul’da doğan Ozan Doğulu, ünlü besteci merhum Yurdaer Doğulu ile Serpil Doğulu’nun üç çocuğundan en büyüğüdür. Pop sanatçısı Kenan Doğulu’nun ağabeyi olan Ozan Doğulu’nun, Canan adında moda ve tasarımla ilgilenen bir kız kardeşi vardır.

Henüz dört yaşındayken konservatuvarın piyano bölümüne birincilikle giren Ozan Doğulu, altı yaşındayken Spor ve Sergi Sarayı’nda organize edilen bir gecede yılın sanatçısı ödülünü aldı. Sekiz yaşında TRT çocuk korosu ekibinin bir üyesi olan Doğulu, kendisi on iki yaşındayken babasının açmış olduğu Yurdaer Doğulu Sanat Merkezi’nde piyano dersleri verdi. 1989 senesinde Eurovision şarkı yarışmasının orkestrasında yer alan Ozan Doğulu, aranjörlüğe ilk adımını Grup Gündoğarken’in “Ankaradan Abim Geldi” albümüyle attı.

Şimdilerde Türk pop müziğinin aranılan isimlerinden olan erkek kardeşi Kenan Doğulu’nun ilk albümü olan “Yaparım Bilirsin”de de emeği olan Ozan Doğulu, uzun yıllar Sezen Aksu’nun orkestra şefliğini yaptı. Ozan Doğulu’nun ilk albümü olan “130 Bpm”, 2010 yılının Haziran ayında müzik raflarındaki yerini aldı. Ajda Pekkan, Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Mustafa Ceceli,Sezen Aksu, Sıla ve Tarkan gibi ünlü isimlerin de eşlik ettiği albümün ilk klibi; Ozan Doğulu’nun Sıla ile düet yaptığı “Alain Delon” adlı sevilen parçaya çekilmiştir. İkinci albümü olan “130 Bpm Allegro”yu 2011 yılının Ağustos ayında piyasaya süren Ozan Doğulu’ya bu albümünde de ünlü isimler eşlik etti.

Beşiktaş Arnavutköy’de “Doğulu Prodüksiyon” adını verdiği bir prodüksiyon şirketi olan Ozan Doğulu, Sezen Aksu’nun 2003 yılında Bursa’da verdiği konserde tanıştığı Ece Yosmaoğlu ile 18 Aralık 2007 tarihinde evlendi. Ozan Doğulu’nun bu evlilikten Arya ve Lila adında iki kızı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.