Nani Kimdir Hangi Takımlarda Oynadı Kaç Yaşında ?

Luís Carlos Almeida da Cunha kısaca Nani 17 Kasım 1986 yılında Praia, Yeşil Burun Adaları’nda doğdu. Sağ açık mevkiinde görev yapmaktadır. İngiltere’nin en büyük takımlarından olan Manchester United külübünde forma giymektedir. Portekiz milli takımının da en iyi futbolcularından bir tanesidir. Çocukluk yıllarında bir takım sebeplerden ötürü ailesi ile birlikte Avrupa’ya göç etmek zorunda kalmıştır.

 

Nani , küçük yaşlarda futbola yeteneği olan bir kişi olup , futbola daha fazla ilgi duymasına abisi yardımcı olmuştur. Abisinden futbolu daha iyi öğrenen  Nani ,  abisi tarafından bir futbol klübüne  giderek kaydını yaptırmıştır. Burada  yetenekleri kısa süre  içerisinde yine kendisi  gibi futbolcu olan ve Beşiktaş da oynayan  Manuel Fernandes  ile birlikte keşfedilmiştir.

 

İlk resmi kariyerini Sporting Lizbon takımında 3 sene boyunca forma giyerek gerçekleştiren Nani ,  2007 ve  2008 sezonu arasında  dünyanın en büyük takımlarından birisi olan Manchester United takımına transfer olmuştur.  Hala futbol hayatına devam eden Nani , sağ ayağını daha iyi kullanabildiğinden Sol kanatta görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.