Keremcem Kimdir?

Türk şarkıcı ve oyuncu Keremcem Dürük, 28 Aralık 1977 tarihinde Muğla’nın Milas ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini Milas Sakarya İlkokulu’nda yapan Keremcem,  İzmir Özel Fatih Koleji’ndeki ortaöğreniminin ardından Muğla Turgutreis Lisesi’nden 1995 senesinde mezun olmuştur. Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirmiştir. Lise yıllarında gitar çalmaya ve beste yapmaya başlamıştır.

 

2001 yılında Yonca Evcimik’in teşvikiyle İstanbul’a gelen Keremcem Dürük, 2004 yılında Aykut Gürel ile çalışmaya başlamıştır.  2005’te ilk albümü Eylül’ü piyasaya çıkardı. “Nerelere Gideyim”, “Pardesü”, “Ağlayalım Beraber”, “Aşk Oyunu” gibi şarkıları hit oldu. Bu albümle “Popsav” ve “Altın Kelebek”ten “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” ödüllerinin sahibi oldu.

 

Keremcem Dürük, 2006’da Haldun Dormen’in yönettiği “Broadway’den İstanbul’a” isimli müzikal projede “Notre Damme de Paris”, “Grease”, “Hisseli Harikalar” ve “Lüküs Hayat” müzikalleri’nden şarkılar seslendirdi. Aynı yıl 2. solo albümü “Aşk Bitti”yi çıkaran Keremcem Dürük, “Aşk Bitti”, “Aman Aman”, “Kalenin Fethi” isimli şarkılarıyla geniş bir kitlenin beğenisini kazandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir