Kerim Frei Kimdir? Kaç Yaşında?

Kerim Frei Avusturya’da 1993 yılında doğmuştur. Kerimin babası Türk annesi faslıdır. Profesyonel futbol kariyerine İsviçre’nin FC Au-Heerbrugg takımında başladı.  Kerim frei 2010 yılında Fulham’a transfer oldu. Önceleri Fulham 21 yaş altı takımında forma giyen oyuncu 7 temmuz 2011’de Fulham da A takımında forma giymeye başladı. Premier leage kariyerinde ilk maçına Swansea deplasmanında çıktı.

 

Kerim Frei Fulham formasıyla ilk golünü odensa BK’a atmıştır. Daha sonra ise Fulham ile olan sözleşmesini 3 yıl daha uzatmıştır. 2012 – 2013 sezonunda sırtında bulunan sakatlık sebebiyle bir süre  forma giyemedi. Kasım ayında Cardiff City’ye kiralandı. Cardiff City ‘de sadece 3 ay kaldıktan sonra tekrar Fulham’ın yolunu tuttu.

 

Kerim Frei 29 şubat 2012’de ilk defa İsviçre Ümit milli takım formasını sırtına geçirdi. Ancak gene bu yıl  Türkiye Milli Futbol takımı olan Abdullah Avcı’nın büyük çabaları sonucu Türkiye Milli takımını seçti.  14 kasım 2012’de Danimarka karşısında ilk kez milli formayı giydi. Kerim Frei 2013-2014 sezonunda 5 yıllığına Beşiktaş ile sözleşme imzaladı. Halen bu takımda forma giymektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.