Kylie Minogue Kimdir?

Tam adı Kylie Ann Minogue olan dünyaca ünlü sanatçı 28 Mayıs 1968 tarihinde Avustralya’nın Melbourne şehrinde dünyaya geldi. 5 kişilik bir ailenin en büyük çocuğu olan Minogue, henüz 11 yaşındayken “Skyways” dizisiyle ekranlara merhaba dedi. “Neighbours” adlı dizi ile üne kavuştu ve bu dizi aracılığıyla şarkıcılık kariyerinin kapısını araladı.

Bir futbol kulübü olan Avusturalya Fitzroy adına düzenlenen bir konserde seslendirdiği “The Loco-Motion” şarkısında gösterdiği performans çok beğenilince, bir prodüksiyon şirketi olan Mushroom Records ile anlaşarak 1987 yılında tek parçalık bir albüm çıkarır. Çıkardığı bu single Avustralya’nın müzik listesini alt üst eder ve Kylie Minogue yedi hafta boyunca zirvenin sahibi olmayı başarır.

Seslendirdiği “I Should Be So Lucky” adlı şarkısı ile yavaş yavaş ülke sınırlarını aşıp İngiltere’de de tanınan bir insan haline geldi. Bu şarkısının yer aldığı albüm İngiltere’de yılın en fazla satan albümü oldu.

Kylie Minogue 1990’lı yıllara kadar masum ve sempatik bir imaj çizdi. Ancak 1990’lı yıllarda tanıştığı rockçı sevgilisi Michael Hutchence’nin de etkisiyle, kadınsı yönünü daha fazla ön plana çıkaran yeni bir imaja büründü. Minogue bu imajıyla kendini bulmuş ve bu süreçte Avustralyalı ünlü rockçı Nick Cave ile yaptığı düet sayesinde şöhretine şöhret katmıştır.

2000’li yıllarda Parlophone adlı müzik yapım şirketine transfer olan Minogue, aynı yıl çıkardığı “Light Years” adlı albümü ile camiadaki iddiasını sürdürdü.

2001 yılında çıkardığı “Fever” adlı albümünün çıkış parçası olan “Can’t Get You Out of My Head” adlı şarkısıyla dünya müzik listelerini kasıp kavuran Minogue, hayran kitlesinin yanı sıra pek çok meslektaşından da alkış almayı başardı. Pop müziğinde yıllar önce fenomen haline gelmiş olan Madonna bile bir ödül törenine üzerinde Kylie yazan bir kıyafet ile katılmayı tercih etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.