Lale Mansur Kimdir?

Lale MANSUR ,  sanat yaşamına / kariyerinin ilk adımına  İstnbul Devlet  Opera Balesinde başlamıştır. Eğitimine ise  Los angeles ‘de başlamış ve İstanbul’da da  diksiyon eğitimi almıştır.  1992 yılında Düş gezginleri filminde oynadığı rol ile , Altın portakal ödül töreninde en iyi kadın oyuncu olmaya layık görülmüştür.

 

Lale Mansur  sadece  sanat alanında kendini geliştirmiş bir kişi değildir. Aynı zaman  çok yakın  zaman önce , AKP hükümeti tarafından oluşturulan  63 kişinin bulunduğu Akil adamlar listesinde yer almıştır.  Aktif siyasete katılmıştır. Akdeniz bölgesinde  kendisine verilen / tercih edilen  bölgede  görevini yapmıştır. Hiç bir şekilde , özel hayatı ile gündeme gelmeyen Lale MANSUR , ilk evliliğini 1975 yılında  19 yaşındayken  ünlü bir müzisyen olan Atilla  Özdemiroğlu ile yaptı.

 

Çift ,  kısa bir süre sonra anlaşamadığı için ayrılmak zorunda kaldı ve , Lale MANSUR  1980 yılında  orkestra şefi olan Cem Mansur ile yaptı.  Çiftin çocukları yoktur ve her ikisi de hala görevlerine devam etmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir