Luis Fabiano Kimdir Kaç Yaşında ?

Luis Fabiona , 8 kasım 1980 de Brezilyada doğmuş forvet pozisyonundaki futbolcudur. 1.83 boyunda olan  oyuncu kulüp tarihi ilk olarak başarılı  geçmemiştir. 2004 yılında porto takımına transfer olmuştur. Orada da pek başarı gösteremeyen Fabiona Sao paulo ya transfer olmuştur. Zmaan ile kendini geliştirdikten sonra  üstün bir başarı yakalayan ünlü oyuncu başarılı vuruşları ve etkin oyun gücü ile yavaş adımlarla oldukça tanınmış ve Brezilya A takımına transfer olmuştur.

 

28 Haziran 2009 yılında Konfederasyon Kupası Finalinde ABD ‘ ye attığı gollerle gol kralı olmuş ve altın ayakkabının sahibi olmştur. Luis Fabiano , Fabiano Juliana Clemente ile evlenmiş ve 2 çocucuğu vardır. Fabiona , futbol lariyeri esnasında pek sık olarak öne çıkamamış ancak yerinde ve etkili oyunlarıyla beğenileri toplamayı bilmiştir.

 

Bir dönem Robinho ile oldukça iyi bir ikili olmuşlardır. Luis Fabiona , başarılarına örnek vermek gerekirse ; 2006 ile 2007 yılları arasında UEFA Kupasına 2006 yılında UEFA Süper Kupasına 2007 ile 2010 tarihlerinde İspanya Kral Kupası 2007 yılında ise İspanya Süper kupanın sahibi olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir