Fırat Tanış Kim Fırat Tanış Biyografi Fırat Tanış Resimleri Fırat Tanış Fotoğrafları ?

Ülkemizin başarılı sinema ve tiyatro oyuncularından önemli yetenek Fırat Tanış; 5 Mayıs 1975 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Geniş Aile dizisinde canlandırdığı Bilal karakteri ile milyonların gönlünde taht kurmayı başaran Fırat Tanış; besteci ve söz yazarı kimliğiyle de adından sıkça söz ettirmektedir. Emre Altuğ, Gülay ve Levent Yüksel gibi önemli yorumcular O’nun bestelerini seslendirmişlerdir. Yeni Türkü ile seslendirdiği Mamak Türküsü ise performansıyla dinleyenlerin kalbinde ve kulaklarında derin izler bırakmıştır.

 

Yeditepe İstanbul, Sır Çocukları, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Ihlamurlar Altında, Sürgün, Menekşe ile Halil ve son olarak Geniş aile gibi önemli Türk dizilerinde başarıyla rol almış; Dilber’in Sekiz Günü, Vay Arkadaş, Beyaz Melek isimli sinema filmlerinde oynamıştır.

 

Rol aldığı oyunlar arasında Hırçın Kız, Testosteron, Barış gibi önemli oyunlar bulunan Fırat Tanış; Testosteron oyunundaki performansıyla 2009 İsmail Dümbüllü Ödülü’ne layık görülürken, Dilber’in Sekiz Günü sinema filmiyle de En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü almıştır.

 

10 Haziran 2013 tarihi itibariyle TV kanalarının Taksim Gezi Parkı Protestolarına yeterince yayın hakkı tanımadıklarını söyleyerek dizi oyunculuğunu bıraktığını açıklamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.