Mario Götze Kimdir Kaç Yaşında ?

Mario Götze 3 Haziran 1992 tarihinde Almanya minik ve güzel kenti olan Memmingen’de dünyaya geldi Bayern Münih kulübüne bağlı olarak futbol oynar. Pozisyonu orta sahadır. Takım numarası is on dokuzdur. Ofansif orta saha olarak görev yapar ve Alman futbolcudur. Hızlıdır ve yaratıcı bir oyuncudur. Ayrıca teknik açıdan da fazla donanımlıdır. Geleceği parlak bir futbolcudur ve herkes böyle olduğunu bilir.

 

Mario Götze için Alman Futbol Federasyonu üyelerinden birisi olan Matthias Sammer şu an yaşamakta olan oyunculardan en yeteneklisi demiştir. Borussia Dortmun altyapısına 8 yaşında girmiş.Bundesliga ilk maçına 21 Kasım 2009 tarihinde 1. FSV Mainz 05 karşısında çıkmıştır. Dortmund’un şampiyon olmasında büyük katkısı vardır çünkü 15 asist ve 6 gole sahiptir.

 

Mario Götze ilk olarak genç milli takımlarda oynamış ardından Almanya A milli takımı bünyesine dahil olmuştur. Bu takımda çıktığı ilk karşılaşma 2010 yılında İsveç ile olmuştur. En genç Alman milli futbolcu sıfatını da bu şekilde almıştır. Başarılı futbolcudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.