Sumru Yavrucuk Kimdir Kaç Yaşında ?

1961 Ankara doğumlu olan Sumru Yavrucuk; İstanbul Belediye Konservatuarı’na kayıt olmuş, Şan ve Tiyatro bölümlerinde eğitim almış ve Ankara Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nü bitirmiştir. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncuları arasında yer alan Sumru Yavrucuk; Yedi Kocalı Hürmüz, Macbeth, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz isimli tiyatro oyunlarında başarıyla rol almıştır.Mart Kapıdan Baktırır, Bizim Otel gibi TV dizilerinde rol alan Yavrucuk KanalD ekranlarında 2005 yılında gösterime giren başarılı komedi dizisi Yabancı Damat ile TV seyircisi karşısında asıl popüleritesini ilan etmiş ve yalnızca komedi dizilerinin değil birçok dizinin yapımcıları tarafından aranan yüz haline gelmiştir. 2007 Sevgili Dünürüm, 2009 Bahar Dalları dizilerinin ardından rol aldığı Ağır Roman Yeni Dünya ve Fatmagül’ün Suçu Ne dizileriyle şöhretine şöhret katmıştır.

 

1992 yılında rol aldığı iki sinema filmi Çıplak ve Seni Seviyorum Rosa yayına girdiği dönemde büyük ses getirmiştir. Bu filmlerdeki başarılı performansından dolayı 1991 yılında Altın Portakal ve 1992 yılında Altın Koza ödüllerine layık görülmüştür.

 

İlhan Şeşen tarafından uzun yıllar büyük bir aşk ile sevilen Sumru Yavrucuk koçluğunu yaptığı Yalan Dünya dizisinin başarılı karakter oyuncusu Okan Çabalar ile hakkında çıkan dedikoduları büyük bir şiddetle yalanlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.