Mehmet Akif Alakurt Boyu Kaç ? Kimdir?

Mehmet Akif Alakurt, 23 Temmuz 1979’da Ordu’da dünyaya gelmiştir. 1998 senesinde annesinin desteği ile Neşe Erberk Ajans’a kayıt olan Alakurt, modellikle bu ajansta tanışmış, çeşitli modellik yarışmalarında boy göstermiştir. Neşe Erberk Ajans’a kayıt olduğu sene “Gelecek Vaat Eden” ve “Türkiye Prensi” gibi lakaplarla anılmaya başlamıştır. Nitekim kendisi de bu lakaplarının hakkını vermiş, 2001 senesinde düzenlenen Best Model of Turkey yarışmasında birinci Best Model of the World yarışmasında ise ikinciliği göğüsleyerek haklı bir gurur yaşamış ve yaşatmıştır.

Oyunculuk dünyasına ilk adımını Yonca Evcimik’in başrol oynadığı 4 sezon süren 1996 dizisi “Çılgın Bediş” ile atan Alakurt, 2002 yılında Kadir İnanır ve Burak Hakkı’nın baş rol oynadığı “Kırık Ayna” dizisiyle oyunculuk yolunda emin adımlarla ilerlediğini kanıtladı. 2006 yılının sevilen ve reyting rekorları kıran dizisi “Sıla”da Cansu Dere ile baş rolleri paylaşmış ve bu dizide hayat verdiği “Boran Ağa” karakteriyle büyük bir çıkış yakalamış, 2008 yılının çok konuşulan dizisi “Adanalı”da da bu çıkışını sürdürmüştür. Bu dizide ise Oktay Kaynarca ile kameralar önüne geçmiştir.

Dünyaca ünlü giyim firması “Lacoste” adlı markanın kataloglarının da yüzü olan Mehmet Akif Alakurt, şimdilerde Kanal D’de yeni yayına başlamış olan “Fatih” dizisinde Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet’i canlandırmakta ve baş rol oynamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir