Mehmet Ali Erbil Kimdir?

Saadettin Erbil ile Yurdagül Eken’in ikinci oğulları olan Mehmet Ali Erbil, 8 Şubat 1957 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Yurdagül Eken, Saadettin Erbil’den ayrılarak bir subayla hayatını birleştirince, Mehmet Ali Erbil ortaokulu önce İstanbul’da sonra Balıkesir’de devam ettirerek Ankara’da sonlandırır. Mehmet Ali Erbil, üvey babasıyla yaşadığı sorunlar nedeniyle Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü yatılı olarak kazandı. Bu okulda tanıştığı öğretmeni Cüneyt Gökçer, Mehmet Ali Erbil’i 16 yaşındayken “Küheylan” adlı oyunun baş rolüne seçer. 17 yaşında Devlet Tiyatrosu’nda konuk oyuncu olarak sergilediği baş rol performansı ile en iyi tiyatrocu ödülüne layık görüldü.

Mehmet Ali Erbil henüz özel kanlların yokluğunda TRT’nin tek kanal olarak yayın yaptığı yıllarda, ilk olarak Derya Baykal, sonrasında Çiğdem Tunç ile o zamana damgasını vuran ‘Metronom’ adlı eğlence programını sunmuştur. Kanal 6’nın açılmasıyla birlikte bu özel kanalda çalışmaya devam etmiştir.

Takma adı “Mali” olan ünlü komedyen, sunduğu “Çarkıfelek” adlı yarışma programı ve oynadığı “Tatlı Kaçıklar” adlı diziyle büyük bir çıkış yakalamış, ATV, Kanal D, Show ve Star gibi Türkiye’nin önde giden kanallarında çalışmıştır. ATV’de sunuculuğunu yaptığı “Ya Şundadır Ya Bunda” adlı programda yaptığı hareket RTÜK tarafından cezaya çarptırılmasına neden olmuş, bu cezanın ardından da ekranlara kısa bir süreliğine veda etmiştir.

Shrek gibi dünya sinemasına çizgi film dalında damgasını vuran filmlerde Türkçe dublaj yapmış, efsane Türk filmi “Hababam Sınıfı”nın yeni çekilen serilerinde de yer almıştır. 1999 yılında vizyona giren “Kahpe Bizans” filminde sergilediği performans büyük beğeni toplamış, 2001 yılında Kanal D dizisi “Aşkım Aşkım” adlı dizide Emel Sayın ile birlikte kamera karşısına geçmiştir. Aşkın Nur Yengi ile baş rolleri paylaştığı, 2003 yılının filmi “Ömerçip” ise sinemaseverleri bir hayli güldürmeyi başarmıştır.

5 kez dünya evine giren Mehmet Ali Erbil, ilk evliliğini Muhsine Şehnaz Kamiloğlu’yla yapmış, bu evlilikten Sezin adında bir kızı olmuştur. Bu evlilik 5 yıl sonra sona ermiş fakat Muhsine Şehnaz Kamiloğlu ve Mehmet Ali Erbil yeniden evlenmiştir. Ancak yine yürümeyen bu evliliğin ardından Mali, Nergis Kumbasar ile dünya evine girmiş bu evliliğinden de Yasmin adında bir kızı olmuştur. Mehmet Ali Erbil’in Sedef Altuntaş ile yaptığı evlilik 1,5 yıl sürmüş ve sona ermiştir. Erbil’in son evliliği Tuğba Coşkun ile olmuş, bu evlilikten de Ali Sadi adında bir oğlu dünyaya gelmiştir. Fakat bu evlilik de 2011 yılında son bulmuştur.

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olduğu bilinen Mehmet Ali Erbil’in menajeri, medyatik isim Stelyo Pipis’tir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir