Mert Fırat Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’ni bitiren yakışıklı oyuncu Mert Fırat; 10 Ocak 1981 Ankara doğumludur. Birçok sinema, tiyatro ve dizi\film projesinde yer almış olan Mert Fırat; oyunculuğunun yanı sıra senarist yönüyle de dikkat çekmektedir.

 

2010 yılı Atlı Karınca ve Başka Dilde Aşk gibi iki başarılı filmin hem senaristliğini hem de başrol oyunculuğunu yapmıştır. Başka Dilde Aşk filminde sağır ve dilsiz bir genci canlandıran performansıyla, Ankara Uluslararası Film Festivali ve Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu seçilerek başarısını bir kez daha ortaya koymuştur.

 

TV dizilerinde karizmasıyla ekranlarda boy gösteren oyuncu, asıl yükselişini ATV ekranlarında yayınlanan Yersiz Yurtsuz dizisinde oynamış olduğu Hüseyin karakteri ile yapmıştır. Binbir Gece dizisinde başarılı performansıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mert Fırat; Kapalı Çarşı isimli sevilen dizide Erkan Can, Nejat İler, Aslı Tandoğan, Olgun Şimşek gibi önemli isimlerle başrolü paylaşmıştır. Testosteron adlı tiyatro projesiyle turneye çıkmış ve oyundaki rolünün hakkını başarıyla vermiştir.

 

Ünlü oyuncu son olarak Maxımum reklam filmleriyle birlikte, KANAL D ekranlarında yayınlanan İntikam dizisinde Beren Saat ve Nejat İşler ile başrolü paylaşarak evlerimize konuk olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir