Murat Aksu Kimdir Hayatı ?

2010 yılında Beşiktaş jimnastik kulübünün olağan genel kurulunda başkan adaylarından biri olan Murat Aksu, ilk defa futbol camiasının karşısına 2004 yılında çıkmıştı. O dönem yapılan seçimde başkan seçilen yıldırım Demirören’in listesinden yönetime girdi ve 2007 yılına kadar takımda 2. Başkan olarak görev yaptı.

 

Türk spor kamuoyunda pek fazla tanınmayan Murat Aksu, 24 Temmuz 1969’da Diyarbakır’da dünyaya geldi. Eğitime Ankara’da başlayan aksu, İzmir fen lisesi ve 1990 Ankara üniversitesi hukuk fakültesi mezunudur. Ayrıca 1992-1994 yılları arasında yüksek lisans eğitimi için Amerika’ya gitmiştir. İki yıllık sürede Oklahoma City Master of Business Administration`da eğitim gördü ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü`nde doktora yaptı.

 

Doktora eğitiminin ardından Ankara’ya dönmeyen Murat Aksu, Marmara üniversitesi sosyal bilimler yüksekokulunda eğitim görevlisi olarak görev yaptı. Aksu, iş hayatına ilk kez 1995’te Kalyon Plastik A.Ş. İstanbul Koordinatörü olarak başladı. Spor camiasına ise 1990-1991 yılları arasında Türkiye Boks Federasyonu Dış İlişkiler Kurulu Üyesi görevi ile ilk adımını attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.