Nevra Serezli Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Nevra Serezli  1944 yılında  Ankara’ da doğmuş  ünlü  bir oyuncudur.   Nevra Serezli , küçük yaşlardan itibaren  oyunculuğa sempati duymuş ve eğitimini de bu yönde almaya karar vermiştir. İlk eğitimini  Türkiye’ de  Robert kolejinde aldıktan sonra , Amerika Birleşik Devletlerinde  tiyatro eğitimi almaya gitmiştir. Eğitimini tamamladıktan sonra tekrar ülkesine dönmüş ve   ünlü Dormen tiyatrosunda  ilk  iş kariyerini profesyonel olarak gerçekleştirmiştir.

 

İş hayatına başladıktan bir süre sonra  1971 yılında Altan Erbulak ile  evlenmiştir. Daha sonra aralarında anlaşmazlık çıkmış ve  yaklaşık  6 yıl sonra  birlikteliklerine son vermişlerdir.  2 defa evlilik yapmış olan ünlü oyuncu   Altan Erbulak’ tan sonra  Metin Serezli ile evlenmiş  ve Metin Serezli den bir çocuğu vardır.

 

Sanat hayatında bir çok rol  ve dublaj sanatçılığı yapsa da  Nevra Serezli’nin kariyerinin gelişmesine en çok katkı sunan rol, Sihirli annem dizisinde  Dudu adındaki anne periyi canlandırdığı rol olmuştur. Son olarak  2013 yılında Senin hikayen filminde Meral isminde bir rolde oynamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir