Nevriye Yılmaz Kimdir ?

Nevriye Yılmaz  16 Haziran  1980 yılında Bulgaristan ‘ da doğmuştur.  Türk asıllı olan   Nevriye Yılmaz  milli baskeybol oyuncusu olup  uzun forvet mevkisinde oynamaktadır. Bulgaristanda Irkçı baskılara maruz bırakılan bir çok Türk Aile gibi  Nevriye Yılmaz ve ailesi de Türkiye ‘ ye göç etme kararı almışlardır.  Geldiği ilk tarihlerde Bursaya yerleşen aile , daha sonra İstanbula yerleşmişlerdir. Nevriye Yılmaz’ ın basketbol hayatı da   İstanbul’ da başlamıştır. Öncelikle İstanbul üniversitesinde  alt yapıda oynadı ve daha sonra oynadığı  takım ile birlikte  Dünya liseler arasında  Basketbol Şampiyonluğu kazandılar.  Nevriye Yılmazın  ilk kariyeri de bu şampiyonlukla başlamıştır.

 

Nevriye Yılmaz  1. 95 boyunda olmasına rağmen geçtiğimiz yıl   belinden rahatsızlandığı için  Ameliyat olmak zorunda kalmıştır.  Bu ameliyat sonucunda  boyunun  1.92 cm kadar düştüğü gözlenmiştir.   Şuan içinse hiç bir sağlık sorunu yoktur.

 

Galatasaray basketbol takımında forma giymektedir. Milli takımda ise  bir çok defa forma giymiş olan Nevriye Yılmaz  1997 yılında  Akdeniz oyunlarında   takımıyla birlikte gümüş madalyayı ülkemize kazandırmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir