Nevşin Mengü Kimdir Kaç Yaşında ?

Yaptığı sert çıkışlarla tanınan televizyon sunucusu Nevşin Mengü, 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Nevşin Mengü, politikacı Şahin Mengü’nün kızıdır. İlköğretimini  tamamladıktan sonra TED Ankara Koleji’nde okuyan Mengü, lise eğitimi bitince Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde okumuştur. Yüksek lisans eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi’nde Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler üzerine yapmıştır.

 

Televizyon dünyasına Kanaltürk’te Kadınlar Kulübü adlı programla başlamış daha sonra Habertürk’te muhabirlik yapmıştır. Bir ajanstan gelen teklif üzerine Tahran’da temsilcilik yapan Mengü kısa sürede büyük bir başarı yakalamıştır. Şu an CNN Türk kanalında sunuculuk ve editörlük yapmaktadır. Tüm insanları ekrana kilitleyen güzelliğiyle haberleri izleten Nevşin Mengü programlarında kullandığı sert üslubuyla ön planda.

 

Nevşin Mengü, Temmuz 2011de mensup olduğu medya grubundaki Ana haber bültenini sunan Mehmet Ali Birand’ın yerine görev alması ile de aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bültenleri sunan gazeteci olarak tarihe geçmiştir.  Ünlü rock grubu Redd’in solisti Doğan Duru ile aşk yaşadığı bilinen Nevşin Mengü özel hayatıyla gündemde kalmama derdinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.