Nicklas Bendtner Kimdir? Kaç Yaşında?

Nicklas Bendtner , 16 Ocak  1988 tarihinde  Danimarka / Kopenhag’ da doğmuş ünlü bir forvet mevkiinde oynayan  futbolcudur. Genç ve  başarılı oyuncu  ilk futbol kariyerini   doğduğu şehir olan kopenhang’da  B 93 adındaki futbol klübünde  gerçekleştirmiştir.   Kısa süre içerisinde  yetenekleri fark edilip  Boldklub  adındaki takıma transfer edildi.

 

Nicklas Bendtner ,  burada da  attığı goller  sayesinde  iyi bir  isim yapıp , Danimarka Genç Milli Takımı yöneticileri tarafından transfer edilmek istendi.  Oyuncu  kariyerini  ve kendini devamlı geliştirirken ,  antrenörlerin dikkatini çekmiş  ve Dünyanın en iyi takımlarından birisi olan Arsenal takımına transfer olmuştur.  Nicklas Bendtner  aynı zamanda  milli takımda da oynamaktadır.

 

İlk olarak  21 yaş altı milli takımda  oynamış  ve  çıktığı ilk maçta  2 gol atarak  takımını galibiyete ulaştırmıştır.  Nicklas bendtner için tüm kariyerinden daha dikkat çekici olan bir  olay ise  kendisinden 15 yaş büyük Caroline-luel ile  olan evliliğidir.   Caroline  ve Nicklas Bendtner çiftinin ,  henüz yeni doğmuş bir oğulları vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.