Nil Karaibrahimgil Kimdir? Kaç Yaşında?

“Nil Karaibrahimgil”, 17 Ekim 1976 yılında doğmuştur. Söz yazarı ve şarkıcıdır. Babası Suavi Karaibrahimgil de bir müzisyendir. Küçük yaşlardan beri müzikle iç içe yaşamıştır. 12 yaşında, “I see clouds rain is coming”adlı ilk bestesini yapan sanatçı, ortaokul yıllarında piyano daha sonrasında da caz gitarı çalmıştır. Bu yaşlarda, sanatçı Sertap Erener’ in kardeşi Serdar Erener’ e ait bir reklam ajansında metin yazarlığı yapmıştır.

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirip reklam sektörüne hizmet vermiştir. Birçok ürünün reklam müziğini yapan “Nil Karaibrahimgil”, bir firmaya yaptığı “Ben Özgürüm” şarkısıyla en parlak dönemlerine adım atmıştır. Günümüze kadar birçok albüm yapan “Nil Karaibrahimgil”, bütün albümlerinde başarıyı yakalamıştır. 2009 yılında çıkan 4. Albümü “Nil Kıyısında” sadece Türkiye’ de değil Balkan ülkelerinde de büyük ilgi görmüştür.

21 Ocak 2010 tarihinde, Nil nehri kıyısında Serdar Erener ile hayatını birleştirmiştir. Eşi Serdar Erenerle aralarında yaş farkı olan “Nil Karaibrahimgil” bir dönem hamile olduğu, daha sonra ise ikiz olan bebekleri düşürdüğü haberleriyle gündeme geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.