Nur Ertürk Kimdir Kaç Yaşında ?

Nur Ertürk ;  9 çocuklu bir ailenin  en son üyesi olarak Sivas ilinde dünyaya gelmiş bir  ses sanatçısıdır. Ailesi ile birlikte   çoğunlukla maddi durumlardan dolayı Sivas’dan İstanbul’a taşınmak zorunda kalmıştır.  İstanbul’a taşındıklarından kısa bir süre sonra babasını kaybetmiştir.  Nur Ertürk , tüm olumsuzluklara rağmen eğitim hayatına devam etti ve başarılı da oldu.

 

Daha sonra bu başarısını  üniversite sınavında göstererek  Gazi üniversitesine gitmeye hak kazandı fakat annesi   şehir dışında okutamayacağından dolayı Gazi üniversitesine gidemedi.  Nur Ertürk , ilk resmi kariyerini   Kanal 7 ekranlarında gerçekleştirmiştir.  Bir   sabah programı sunarak müziklede içli dışlı bir hale gelen  Nur Ertürk  ilk olarak kadın programlarının  başlamasına neden olan kişi  kabul edilir.

 

Televizyon ile birlikte müzik kariyerini birlikte resmi olarak yürütemeyen sanatçı  1980’ li yıllarda   İlvanlıyım şarkısı ile  ilk defa Türk Halk Müziğine el atmıştır. Daha sonra  teksitil işleri ile uğraşan bir iş adamı ile evlenen Nur Ertürk  1992 yılında evlenmiş  ve  93 yılında bir erkek çocuğu dünyaya getirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir