Nur Fettahoğlu Kimdir ?

Nur Fettahoğlu, reklam, dizi ve sinema filmlerindeki birbirinden başarılı rolleriyle tanınan yetenekli bir bayan oyuncudur. Fettahoğlu, özellikle “kurtlar vadisi Filistin” filmi ve “aşkı memnu” TV dizisiyle sinema ve televizyon izleyicisinin beğenisini kazandı. 1980 doğumlu yetenekli oyuncu, akrep burcunun özelliklerini taşıyan ünlülerimizden biri. Ayrıca mavi gözleriyle ve 1,69 boyuyla hoş bir bayan.

 

Dizi ve sinema filmlerindeki başarılı performansları ile dikkat çeken Nur Fettahoğlu, oyunculuk hayatına geç adım atmış bir oyuncu. Beşiktaş Lisesi ve haliç üniversitesi moda tasarımı bölümü mezunu olan ünlü isim, bir süre bankacılık yaptıktan sonra özel bir TV kanalında sunuculuk yapar. İlk oyunculuk deneyimlerini ise 27 yaşında ” benden baba olmaz” ve “gönül salıncağı dizileriyle yaşamıştır. ”  sonrasında ise “aşkı memnu” dizisinde gönülleri fetheden “peyker” karakteri ve son zamanlarda “muhteşem yüzyıl” dizisindeki rolüyle oyunculuk karakterine son hızla devam etmektedir.

 

Almanya’nın duisburg şehrinde dünyaya gelen Nur Fettahoğlu, Beşiktaş lisesi ve haliç üniversitesi mezunudur. Ünlü oyuncu, 2008 yılında Murat Aysan’la dünya evine girdi.

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.