Oğulcan Engin Kimdir Kaç Yaşında ?

Henüz 9 yaşındayken Beşiktaş minik takımında forma giyerek futbol hayatına başlayan Oğulcan Engin 30 Ağustos 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. Beşiktaş’lı eski futbolcu Sinan Engin ile ünlü şarkıcı Seda Sayan’ın oğlu Oğulcan Engin Ankara doğumludur.

 

Futbol dışında özel hayatıyla da medya gündeminden düşmeyen Oğulcan Engin; 2001 yılında Beşiktaş Spor Kulübü’nden lisansını almıştır. 2007-2008 sezonunda Beşiktaş A2 takımında görev alan Oğulcan; 2,5 sene A2 takımında görev yapmış ve çıkmış olduğu 31 maçta attığı 4 golle ağları dalgalandırmıştır. Aynı sene çapraz bağlarından ameliyat olan Oğulcan Engin; bu rahatsızlığından dolayı yaklaşık 4 ay kadar yeşil sahalardan uzak kalmıştır. Sakatlığından dolayı Beşiktaş Spor Kulübü’nde forma şansı bulamayıp, Kasımpaşa Spor Kulübü’ne transfer olmuştur. 2007 yılında 2 defa Türkiye U-17 formasını giyme şansı bulmuştur.

 

Özel hayatıyla da sık sık gündeme gelen Oğulcan Engin; Bebek’te arabasının aynasıyla çarpmış olduğu İtalyan gençle kavga ederek uzun süre manşetlerde kalmayı bilmiştir. İlk oyunculuk deneyimini ise 2008-2009 sezonunda annesi Seda Sayan ile Lays cips reklamında oynayarak yaşamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.