Ömür Gedik Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi ?

Ömür gedik 22 Aralık 1970 yılında hayata gözlerini açmıştır. Yaklaşık olarak 1,64 cm boyundadır. Boğaz içi Üniversitesinde İngiliz Filolojisi bölümü okumuştur. Buradan 1992 senesinde mezun olmuştur. Ayrıca seçmeli olarak Sinema dersleri de almıştır. Bunun yanında hikaye ve senaryo yazımı ile de ilgilenmiştir. Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabah Dergisinde muhabirlik yapmaya başlamıştır.

 

Ömür gedik 1999 senesinde Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde görev yapmaya başladı. Bir dönem İngiltere’ye gidip sinema konusunda kendini geliştirdi. İngiltere’den geldikten sonra Hürriyette Sinema ile ilgili yazılar yazdı. Birçok ünlü yabancı yönetmen, aktör ve aktris ile röportajlar yaptı. Bunun yanı sıra müzikle de ilgilenmeye başladı. Çeşitli yerlerde pek çok konser verdi.

 

Ömür gedik eleştirmenlik, mankenlik, oyunculuk gibi birçok iş ile de ilgilendi. Fakat Hayvan haklarına gösterdiği hassasiyetle ülkede pek çok kesimin sevgisini kazandı. Ömür gedik ilk evliliğini 1991 yılında Soner Gedik ile yapmıştır. Ancak çift 2010 yılında boşanmıştır. Kendisi şu an Ferhat Göçer ile aşk yaşamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir