Orkun Ünlü Kimdir Kaç Yaşında ?

Eflatun film ekibinin kurucularından biri olan Orkun Ünlü, İzmit doğumludur. Eleştirmenlerden tam not alan, farklı ve etkileyici hikayelerle dokunan filmleri ile ödülleri toplayarak yapımcılık hayatına devam eden Orkun Ünlü, yönetmen kardeşi Onur Ünlü ile birlikte çalışıyor. Tam bir Kocaelispor taraftarı olan ünlü yapımcı, sosyal platformlarda da takımını desteklemeyi sürdürüyor.

 

Sen Aydınlatırsın Geceyi (2013), Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi (2011), Şubat (2012) ve Güneşin Oğlu (2008) filmlerinin ünlü yapımcısıdır. Orkun Ünlü, seyirciler tarafından çok sevilen ve büyük bir hayran kitlesine sahip Leyla ile Mecnun dizisi ile de tanınmıştır. Halen Star TV’de yayınlanmakta olan Ben de Özledim dizisi ile yapımcılığa devam etmektedir.

 

Altına imzasını attığı yapımlar ile pek çok ödül kazanan Orkun Ünlü, her geçen gün başarılarına yenisini eklemektedir. Özellikle üniversiteler tarafından Leyla ile Mecnun adlı yapımına ödüller yağdırılmıştır. Bunun yanı sıra, Adana Altın Koza Film Festivali, Antalya Altın Portakal Film Festivali ve Ankara Film Festivali’nde birçok dalda ödüle hak kazanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir