Osman Sert Kimdir Hangi Kanalda ?

Osman Sert Konya’da dünyaya geldi. 1977 yılında doğdu. Konya Anadolu Lisesi’nin ardından ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü okudu. Gazeteciliğe lise birinci sınıfta başlamış ve üniversite yıllarında televizyon sektöründe çalışmaya başlamıştır. Kendisi küçüklüğünden beri bunlarla ilgili ve yetenekli bir insan olmuştur. Kanal 7 de 2000 yılında habercilik ve spikerliğe başladı. 2001 yılının başında ekonomi spikerliğine başladı ve dönemin Derviş muhabirlerinden birisi olarak anılır.

 

Osman Sert 2004’te CNN TÜRK Ankara diplomasi muhabiri oldu. Devlet başkanları, başbakanlar ve bakanlar ile mülakatlar yaptı. En çok ilgilendiği alan Orta Doğu ve Irak oldu. CNN TURK te İsrail temsilciliği görevini üstlendiği dönemde TRT TURK e transfer oldu. CNNTÜRK’te Celal Talabani ile özel röportaj yaptıç

 

Osman Sert 2009 senesinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Basın Danışmanı oldu. Başarılı bir gazeteci, yetenekli bir muhabir ve adı duyulmuş bir kimsedir. İlgi alanları zaman içinde değişmiş fakat her alanda çok başarılı işler yapmıştır. Bir çok konuda bu işin ilklerindendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir