Öykü Çelik Kimdir ?

Öykü Çelik; 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim görmekte olan ünlü oyuncu iyi derecede İngilizce bilmesinin yanında futbol, kayak ve buz pateni gibi sporlara olan ilgisiyle de dikkatleri üzerinde toplamayı başarmıştır.

 

Selena, Eşref Saati, Gönülçelen gibi dizilerde yer alan Öykü Çelik; Nuri dizisinde canlandırdığı Reyna karakteriyle yoğun ilgi görmüştür. Kösem Sultan, Kanımdaki Barut ve son olarak Romantik Komedi 2/Bekarlığa Veda gibi sinema projelerinde başarıyla yer almış ve oyunculuk konusundaki yeteneğini herkese bir kez daha göstermiştir.

 

1.70 boylarında ve 60 kilo ağırlığında olan Öykü Çelik düzgün fiziğiyle de beğenilmektedir. Şu sıralarda Benim İçin Üzülme dizisinde dizinin en beğenilen karakterlerinden biri olan Bahar karakterini canlandırmaktadır.

 

Tolga Karel ile yaşadığı aşk ile uzun süre gündemden düşmeyen Öykü Çelik’in son zamanlarda; oynamış olduğu Benim İçin Üzülme adlı dizinin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül ile anılmaktadır. Mahsun Kırmızıgül Mine Cangal’dan ayrıldıktan sonra ciddi bir ilişki yaşamamış; Öykü Çelik ise Tolga Karel’den ayrıldıktan sonra Ömer Seval ile flört etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.