Ozan Çolakoğlu Kimdir Kaç Yaşında ?

Ozan Çolakoğlu, Türk besteci, aranjör ve müzik yapımcısı. Tarkan ile yaptığı çalışmalar ve bestelediği çeşitli film müzikleri ile tanınmıştır. Sarı Evyapım şirketinin kurucularından biridir fakat dB Müzik ile çalışmak için 2010 yılında şirketten ayrılmıştır.

 


Ozan Çolakoğlu 1972 yılında Adana’da doğdu. Amerika’da Berklee Üniversitesi‘nde eğitim gören Çolakoğlu, kariyerine Tarkan‘ın 
Yine Sensizalbümünün müzik direktörlüğüyle başladı. Tarkan’ın sırasıyla AacayipsinÖlürüm SanaKarma (albüm)Dudu (albüm)Come CloserMetamorfoz,Adımı Kalbine Yaz albümlerinde yapımcı ve aranjör olarak çalışmaya devam etmiştir. Tarkan’la çalışmaya devam ederken Hande Yener‘in Sen Yoluna Ben Yoluma ile Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor, Nil Karaibrahimgil‘in “Tek Taşımı Kendim Aldım“, Murat Boz‘un Aşkı Bulamam Ben ve rock grubuPin-Up gibi sanatçıların da albümlerinde aranjeler yaptı.

Biyografi ve kariyer

Sertab Erener’in 2003 yılında Eurovision’da birinci olduğu “Every Way That I Can” şarkısının aranjesini yapan Ozan Çolakoğlu, yine bir hit olanHadise’nin “Düm Tek Tek” adlı şarkısının da düzenlemesini yapmıştır.

Sanatçı ve albüm çalışmalarının yanı sıra GORAHokkabazOrganize İşler ve Sınav filmlerinin müzikleri de Ozan Çolakoğlu’na aittir.

1991 yılından beri Türkiye’nin en önemli sanatçılarının albümlerinde yer alan Ozan Çolakoğlu, Mayıs ayı sonunda kendine ait bir proje albümü çıkardı. Albümde kendisine; Tarkan, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Gülşen, Sertab Erener, Göksel, Yalın ve Manga grubunun solisti Ferman Akgül eşlik etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.