Özge Özpirinçci Kimdir?

1986 senesinin 1 Nisan gününde İstanbul’da hayata gözlerini açan Özge Özpirinçci, ilköğretimini de doğduğu bu şehirde tamamlamış, lise eğitimi sırasında ise öğrenci değişim programı olan AFS ile bir yıllığına Amerika’ya gitme başarısı yakaladı.

2008 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden mezun olan Özpirinçci, üniversite öğrencisi olduğu 2007-2008 yılları arasında Ebru tiplemesiyle “Cesaretin Var mı Aşka” adlı dizisine dahil olmuştur. Oyunculuk dünyasına bu diziyle adım atan Özge Özpirinçci, bu serüvenini 2008-2009 yılları arasında yayınlanan “Kavak Yelleri” dizisinde kanser hastası Ada karakterini canlandırarak sürdürdü. 2008-2010 yılları arasında ise Show TV’de yayınlanan gençlik dizisi “Melekler Korusun”da üniversiteli bir genç kız olan İpek Taşkır Üstündağ karakterine hayat verdi. “Deli Saraylı”, “Al Yazmalım”, “Ağır Roman Yeni Dünya” gibi dizilerde de boy gösteren Özge Özpirinçci, halen daha ATV’de yayınlanmakta olan televizyon dizisi “Tatar Ramazan”da Alin adlı karakteri canlandırmaktadır.

Annesi bir İngilizce öğretmeni olan başarılı oyuncunun rol aldığı ilk sinema filmi ise, senaryosunu Zülfü Livaneli’nin yazdığı ve yönettiği; Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının anlatıldığı “Veda”dır. Özge Özpirinçci bu filmde; Fikriye Hanım’ı canlandırmıştır. “Veda” filminin yanı sıra “Anadolu Kartalları” ve Kayıp filmlerinde de rol almıştır.

Dizi ve film oyunculuğunun yanı sıra reklamların da aranılan yüzü olan Özpirinçci; Eti Browni, Cornetto, Coca-Cola, Turkcell ve Vestel gibi ünlü firmaların reklamlarında oynamıştır.

Uzun süreli beraberlik yaşadığı kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Engin Altan Düzyatan ile 12 Nisan 2013 tarihinde nişanlanarak, evlilik yolunda önemli bir adım atmıştır.

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.