Pınar Çağlar Gençtürk Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi ?

   Pınar Çağlar Gençtürk; 1982 yılında Kocaeli de dünyaya gözlerini açmıştır. Küçükken sanatçıları ve siyasetçilerin taklitlerini yaptığı için artık ailesi dayanamamış ve Gençtürkü Kocaeli Bölge Tiyatrosuna göndermiştir ve altı yıl boyunca oyunculuk eğitimi almıştır. Özel Atafen Lisesinden mezun olmuştur. 2003 yılında Akademi İstanbul Tiyatro bölümünü tam burslu olarak kazanmıştır. Bölümü birincilikle bitirmiştir. Mastırını ise Kadir Has Üniversitesinde Film Drama Bölümünde tamamlamıştır.

 

Pınar Çağlar Gençtürk’ ün etkin olduğu yıllar 2009 ve günümüzdür. İlk kez oyunculuk deneyimi 2009 yılında 7 Kocalı Hürmüz adlı sinema filminde Havva rolüyle başlamıştır. İkinci sinema deneyimi 2010 yılında Herkes mi Aldatır filmi olmuştur. 2011-2013 yılları arasında Muhteşem Yüzyılda rol almıştır.

 

2012 yılında Çıplak Gerçek, 2013 yılında ise Çalıkuşunda rol almıştır. Şuanda farklı projeler üzerinde çalışmakta olan genç oyuncunun aşk hayatı durgundur. Tiyatroda aldığı eğitimden dolayı her çeşit rollere girebilen Pınar Çağlar Ertürk  durak bilmeden çalışıp çabalamaktadır. Bu başarısını ise ilk günkü heyecana ve öğrenme isteğine bağlamaktadır. Bu yüzden farklı farklı  projelerde göreceğimizi ümit ediyoruz ve başarılar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir