Prof. Dr. Nihad Erdoğmuş Kimdir Kaç Yaşında Ne İş Yapıyor ?

Evli ve Üç çocuk babası olan Profesör Doktor Nihad Erdoğmuş; 1965 Çankırı doğumludur. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. 1999 yılında İşletme Bölümü alanında doçentliğini ele almıştır.

 

Nihad Erdoğmuş; 2005 yılında Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Yönetim ve Organizasyon Alanı’nda profesör olmuştur.2011 yılından beride İstanbul Şehir Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Kariyer geliştirme, insan kaynakları yönetimi, yeni kariyer kurumları, profesyonellerin yönetimi ve yöneticiliğe geçiş konularında ulusal ve uluslararası makaleleri bulunmaktadır. Aile İşletmeleri, Kariyer Geliştirme ve İşletmelerde Eğitim İhtiyacı Analizi isimli üç kitabı vardır. Yükseköğretim ve medya alanındaki örgütsel dönüşüm ile ilgilenmektedir.

 

Üniversite öğrencilerinin iş hayatına hazırlanması amacıyla üniversitelerde kariyer merkezlerinin kurulması konusunda öncülük etmiştir. Ayrıca Nihad Erdoğmuş Yükseköğretim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yorum

Yorum Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir