Rahman Altın Kimdir Hangi Besteleri Vardır ?

Rahman Altın opera sanatçısı, bestecidir. 1994 den beri müzik sektöründe çeşitli film müzikleri, 5 bin besteye imza atmış bu eserleri kendisine uluslararası birçok ödül kazandırmıştır. 2007 yılında cenneti beklerken film müziği ile üç tane en iyi film ödülünü kazanmıştır. Lowe, DDB, Thompson, MAP, RPM, Grey Worldwide, Saatchi & Saatchi markalarının bulunduğu reklam şirketlerine birçok müzik bestelemiştir. ABD için büyük bir çizgi filmin müziklerini hazırlamaktadır.

 

Rahman Altın “Her doğru projeden çok zevk alıyorum. Bana enerji veren, duygusal bir bağ kurabileceğim işleri kabul ediyorum. Daha sonra o proje ile aramda kurulan özel bağ ile çok özel besteler üretebiliyorum.” Demiştir. Bu hayatta en çok istediği şeylerden birinin büyük usta Erkan Oğur ile aynı sahneyi paylaşmak olduğunu söylemiştir. Erkan Oğur, Bora Uzer, Yıldız Tilbe, Bizet, Bach, Mahler, Mozart dinlediğini de dile getirmiştir.

 

Rahman Altın Dünyadaki en büyük ikinci Star Wars koleksiyonuna sahip olmayı başarmış bir sanatçıdır. Babası Özer Altın Türk sanat müziği keman sanatçılarındandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir