Renan Bilek Kimdir? Kaç Yaşında?

“Renan Bilek”, 1968 yılında, İstanbul’ da doğmuştur. Hem bir müzisyen hem de oyuncudur. Galatasaray Lisesinde eğitim gören müzisyen-oyuncu, lise dönemlerinde Leke ismini verdikleri bir müzik grubunda gitar ve basgitar kullanmıştır. Grup dağıldıktan sonra 1998 yılında yine Leke ismini verdiği bir müzik albümü çıkarmıştır.

 

Ferhan Şensoy’ un kurduğu tiyatro topluluğunda küçük roller almıştır. “Renan Bilek”’ in ünlü olmasına en büyük etken, döneminin en çok izlenen televizyon programlarından biri olan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizi olmuştur.  Bu dizide Süleyman karakteri ile başarıya imza atmıştır. Son olarak da yine çok sevilen bir dizi olan “Doksanlar” da Bekir Tuncay karakterini canlandırmıştır.

 

Politik görüşü ile de zaman zaman gündeme gelmiştir. Ulusal Sol çizgide olduğunu katıldığı bazı miting ve dernek etkinlikleriyle de göstermiştir. Evli olan “Renan Bilek”’ in, eşi Manolya Bilek’ le mutlu bir yuvaları bulunmaktadır. Son zamanlarda sosyal medya aracılığı ile yeni bir müzik grubu kurduğunu duyuran Renan Bilek, müzikten de kopmadığının sinyallerini vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.