Ronaldinho Kimdir Kaç Yaşında ?

 

Ronaldinho’nun tam adı Ronaldo de Assis Moreira’dır.  Ronaldinho ,  21 Mart  1980 Tarihinde Berzilya , Porto’ da doğmuş ünlü bir futbolcudur.  Kendisine Ronaldinho isminin verilmesinin sebebi ise  küçük yaşlarda futbola duyduğu ilgi nedeniyle başarıyı yakalamış olması  ve  kendisi gibi futbolcu olan  o sıralarda  İnter ‘ de oynayan Ronaldo Luís Nazário de Lima  ‘ ya hayranlığıdır.

 

Ronaldinho ismi  Portekiz dilinde  küçük  Ronaldo anlamına gelmektedir.  Ronaldinho’nun bir diğer lakabı ise , Gaûcho’dur. Bu lakap ise  yine yaşadığı kentte bazı futbolculara verilen  mutlu anlamındaki lakaptır.  Ronaldinho , özel hayatı ile pek kamera karşısına çıkmayan bir futbolcu olup 25 şubat  2005 yılında  ünlü Brezilya’lı dansçı  Janaina Nattielle Viana Mendes’ten bir erkek çocuğu olmuştur  ve yine  2007 yılında kendi ülkesinin vatandaşlığından çıkarak  İspanya vatandaşlığına katılmıştır.

 

Ronaldinho doğan erkek çocuğuna , kendi babasının ismi  olan Joao ismini vermiştir.  Ronaldinho  boyu 182 cm olup  hala   futbolculuğa devam etmekte  ve oyun kurucu olarak  takımına destek vermektedir.

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.