Sadık Yakut Kimdir Kaç Yaşında ?

Sadık Yakut   3 Şubat 1956 tarihinde Kayseri Pınarbaşı da doğmuştur. Beş kardeşin en büyüğüdür. Liseyi kayseri de okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel müdürlüğü Tetkik Hakimliği ve Daire Başkanlığı yapmıştır. Gençlerbirliği Spor Yönetim Kurulu Üyeliği vardır. Giresun Cumhuriyet Savcılığında bulunmuştur. 1999 Milletvekili Genel seçimlerinde, Kayseri’den Milletvekili olarak  Meclise girmiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu üyesidir. Halen TBMM Başkanvekili olarak görev yapmaktadır.

 

Sadık Yakut Evlidir ve üç çocuk babasıdır. Hep başarılı bir öğrenci olduğunu dile getirmiştir. Bu günlere gelene kadar çok yoksulluk çektiğini söylemiştir. İstanbul Hukuk Fakültesi’ni kazandığı haberini tarlada aldığını söylemiştir. Tarık Mümtaz Göztepe’nin “Kafkasya’nın Harp ve İhtilal Kahramanı İmam Şamil” isimli eserinden çok etkilendiği için büyük oğlunun adını Şamil koymuştur. Kendini duygulu, yardımsever, kararlı olarak tanımlamıştır.

 

Sadık Yakut çalışmak ve disiplinli olmanın önemini dile getirmiştir. “Herkes bildiği işi yapmalıdır, kişi amaç ve hedefini iyi belirlemelidir, erteleme alışkanlığından vazgeçilmelidir ve kendine güven önemlidir” demiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.