Salih Fırat Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Milletvekili olan Salih Fırat yakın zaman da CHP den istifa etmiştir. Bir süre sonra da AKP ye geçmiştir. Son zamanlarda en çok konuşulan milletvekili olup gündeme bomba gibi düşmüştür. Adıyaman milletvekilliğinden istifa ederek adını konuşturmuştur.

 

Milletvekili Salih Fırat 1960 yılında Adıyaman’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur ve ardından İzmir Sosyal Sigortalar Kurumu Tepecik Hastanesinde ortopedi ve travmatoloji uzmanlığını yapmaya başlamıştır. Daha sonra memleketi olan Adıyaman a taşınmıştır. Adıyaman Devlet Hastanesinde ortopedi ve travmatoloji dallarında pratisyen hekim olmuştur. Bir dönem Adıyaman Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterliğini yapmıştır. Aynı zaman da sporla da ilgilidir. 1977 ve 2000 yılları arasında Adıyaman Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Doktorluğu yapmıştır. Aynı zaman da insan hakları derneği üyesidir.

 

Bir çok şehirde çalışmış olan Fırat , 2011 senesinde Cumhuriyet Halk Partisinde kendi memleketi olan Adıyaman şehrinden adaylığını koymuş ve kazanmıştır. Burada iki yıl boyunca milletvekili olarak çalışmıştır. Ne yazık ki kendi partisinden olan bir meslektaşının sözlerinden sonra istifa dilekçesini yazmış ve partiden ayrılmıştır. Başarılı siyasetçi ; Yaklaşık üç ay sonra şu an da İktidar parti olan Adalet ve Kalkınma partisine üyeliğini koymuş ve burada da başarılı olmuştur. Bu ani fikir değişikliğine eskipartisinen oldukça sert tepkiler yağmasına rağmen Fırat sessizliğini bozmamış  ve kendisine yöneltilen   iddiları  cevapsız bırakmıştır.

 

Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Üç tane çocuğu vardır ve evlidir. Salih Fırat CHP den CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in söylemiş olduğu Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit olamaz lafından sonra istifa etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir