Selam Feyyad Kimdir ?

Selam Feyyad ;  1952 yılında Filistinde doğmuş  ve ülkesi için önemli çalışmalarda rol almış ünlü bir politikacıdır. Filistinde tartışmalı bir başbakanlığı olan  Selam Feyyad ,  ülkesinin cumhur başkanı tarafından haklı olduğu teyyid edmiş fakat  parlamento tarafından teyyid edilmemiştir. Selam Feyyad  2007 yılında maliye bakanı olmuş ve  daha sonra haklı olduğu tespit edildikten sonra , 2009  yılında  başbakanlık  görevine getirilmiştir.

 

Selam Feyyad’ın  ilk yüksek eğitimi  Beyrutta Amerikan üniversitesinde gerçekleşmiştir.  1975 yılında bu üniversiteden mezun olmuş ve  1980 yılında  farklı bir üniversiteden  MBA derecesi almıştır.  Eğitim kariyerine  ekonomik doktorası yaparak devam eden Selam Feyyad  yukarıda da yazmış olduğumuz gibi  başarılarından ötürü  maliye bakanlığına kadar atanmıştır.

 

Maliye bakanlığından kısa bir süre sonra istifa etmiş olan Selam Feyyad , kendisi gibi  Filistinin gelişim sürecinde büyük katkılar sunmuş olan  Hanan Aşrawi  ile birlikte  bir parti kurmuş  ve  parlamentoda yer almaya  seçimlerde gösterdiği üstün başarı nedeniyle hak kazanmıştır.  Selam Feyyad  evli ve 3 çocuğu bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.