Selen Uçer kimdir Kaç yaşında Sevgilisi ?

Selen Uçer 5 Mayıs 1983 tarihinde İstanbulda dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası Kimya mühendisidir. Liseyi Avusturya’da okuyan Selen Uçer Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında oyunculuk ile de ilgilendi. Okuduğu Üniversite olan  Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları’nda yer aldı.

 

Bunun yanında İstanbul Üniversitesinde Şan Bölümüne de yöneldi. Akademi İstanbul’da okudu. Ardından Amerika Chicago’da bulunan  Roosevelt Üniversitesine Yüksek Lisans yapmak için gitti. Burada bir takım oyunlar yazıp sergiledi. 2004 senesinde Türkiye’ye dönme kararı aldı. Burada pek çok dizi ve film de rol aldı. DOT yapımı olan Böcek ile ülkede tanınmaya başladı. Selen Uçer kantocu filminde çıkardığı harika oyunuyla Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Kadın Oyuncusu” bölümünde Afife Jale Ödülleri seçimlerine girmeye hak kazandı.

 

2007 yılında başlayan Ara filminde Hem Fransız hem de Türk vatandaşı olan Gül rolü çok beğenildi. Burada gösterdiği performans ile Ayça Damgacı ile birlikte en iyi kadın oyuncu seçildi. Selen Uçer 2008 ‘de O. Çocukları adlı filmde bir hayat kadınını canlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir