Sema Çelebi Kimdir Kaç Yaşında Evli mi ?

Cemiyet dünyasının tanınan isimlerinden olan Sema Çelebi, 23 Şubat 1955 yılında İstanbul’da doğdu. Çelebi, demokrat partinin kurucularından olan babası İrfan Erdem ile annesinin boşandığı yıllarda daha 16 yaşındaydı. Ankara TED koleji mezunu olan başarılı tekstilci Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde iş yönetimi okudu.

 

Sema çelebi,üniversitede okuduğu dönemde kendisinden 20 yaş büyük Atilla Çelebi ile 1975 yılında evlendi. 22 yıl sonra boşanan çiftin bir oğlu var. Türk hava yollarında çalışan eşi sebebiyle uzun yıllar yurt dışında yaşayan Çelebi, bir yandan tekstil sektöründe kendisini geliştirmeye devam ederken Paris’te yaşadığı 9 yıl süresi boyunca Fransızca öğrendi.

 

Amerika’dan toptan fiyata getirttiği ıstakozlar ile Bebek’te ıstakoz butiği açan Sema Çelebi, çeşitli “buzda dans” gibi televizyon program ve yarışmalarında jüri üyeliği yapan 59 yaşındaki ünlü cemiyet kadını, 2013 yılında Show TV’de yayınlanan “ben buradan atlarım” yarışmasına yarışmacı olarak katıldı. Giydiği mayolar ve düzgün fiziğiyle dikkat çeken çelebi, yaşının tersine cildine ve görüntüsüne dikkat ettiğini kanıtlamış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir