Semiha Yankı Kaç Yaşında Kimdir ?

Ünlü ses sanatçısı Semiha Yankı, sirk cambazı bir ailenin kızı olarak 15 Ocak 1958 günü dünyaya gelmiştir. Çocukken bir süre akrobatlık yapan başarılı sanatçı, ip cambazı olan ağabeyinin trapezden düşmesinin ardından müziğe yönelmiştir. Sanatçı Kıbrıs harekâtı yapıldığı 1975 yılında Eurovision yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiş; ancak politik nedenlerden dolayı 3 puan alarak sonuncu olmuştur. Eurovision yarışmasına katılan ilk Türk yarışmacı olduğu için sanatçının ismi Eurovision yarışması denince ilk akla gelen ünlüler arasında yer alır.

 

Semiha Yankı, Eurovision yarışmasındaki hüsranın ardından yarışmadan bir yıl sonra altın orfe’de 1. olmuştur. Sanatçının ilk evliliğinden tebessüm adında bir kızı vardır. 2014 Nisan ayında Bebek’te açılan bebek 45’lik adlı mekânın açılışında sevenleriyle buluşan Semiha yankı, 88 yaşında alzaimer hastası olan annesi mualla Yankı’nın vefatını kişisel twitter hesabından duyurdu.

 

İzmir Gaziemir belediyesi popüler müzik Korosu’nun mayıs ayındaki konseri için önemli bir isim davet edilmişti. Semiha Yankı, bu güzel organizasyonda sevenlerini söylediği güzel parçalarla Gaziemirlilere unutulmayacak bir konser verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir