Serkan Çınar Kimdir ?

Serkan Çınar 14 Nisan 1976 tarihinde Kırklareli’nde doğmuştur. İlköğretim ve ortaöğretimi Babaeski de okumuştur. Daha sonra liseyi Lüleburgaz da okumuştur. Futbolla tanışması mahalle de yaptığı maçlarda olmuştur. 8 yaşında Alpullu Şekerspor’un altyapısında oynamaya başlamıştır ve dört yıl oynamıştır. Kırklareli Camspor’a on üç yaşında transfer olmuştur. Meslek lisesinde okuyan genç futbolcu kendini geliştirmek için vakit buldu. Bu sayede A takımına seçilmiştir. Daha sonra olimpik takım seçmelerine davet edilmiştir.

 

Serkan Çınar o dönemde Bakırköyspor’a transfer olacaktı ama yaşadığı sakatlık nedeniyle olamamıştır. Edirne’de Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu kazanmıştır ve iki yıl boyunca orda okumuştur. Futbolu bırakmak zorunda kalınca hentbol a başlamıştır. Daha sonra VAN BESYO’ya geçmiştir. Dört yıl burada okuduktan sonra Van’da hakemliğe başlamıştır. Konyaspor maçında 1.hakem olarak başlayarak hakemlik kariyeri başlamıştır.

 

Serkan Çınar sosyal medya da en çok konuşulan hakem olmayı başarmıştır. Bazılarınca eleştirilirken bazılarının takdirini kazanmıştır. Bucaspor ile Konya’da oynadığı ilk maçı yöneten hakemin taraflılığı hakkında çok konuşulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.