Servet Tazegül Kimdir Kaç Yaşında Madalyaları ?

Servet Tazegül Olimpiyat, Dünyave Avrupa Şampiyonu Türk Tekvandocudur. Azerbaycan Türkü kökenli bir ailenin çocuğudur. Nürnberg’de dünyaya gelmiştir. 1988 doğumludur. Yani 25 yaşındadır. 68 kiloda 2011 Dünya şampiyonu olmuştur aynı zamanda bu turnuvanın en değerli sporcusu seçilmiştir.

 

Servet Tazegül 2008 Pekin Olimpiaytlarında bronz madalya almış ve üçüncü olmuştur. Ailesi Kars’ın Akyaka ilçesinden Almanya’ya göç etmiştir. Çok başarılı bir sporcudur ve ülkemizi bir çok güzel şekilde temsil etmiştir. Başarılı bir tekvandocudur. 2010 yılında Rusya’nın St.Petersburg kentinde yapılan Avrupa Şmapiyonasından birincilik ödülünü alarak dönmüştür. 180 cm boyunda 68 kilodur. Olimpiyatlara elli gün kala annesini kaybeden Tazegül madalyasını alırken annesi için armağan ettiğini söylemiştir. Başarılı, akıllı ve çevik bir sporcudur. Gneç yaşına bakılmaksızın bir çok ödüle sahiptir.

 

Servet Tazegül ülkemizi daha bir çok güzel yerde temsil edecektir diye düşünüyoruz. Herkesin gurur duyduğu bir sporcudur. Son üç yıldır şampiyonalarda hiç bir yenilgi almamıştır. Ödüllerinin ardından Türk Halkına teşekkür eden kiba bir sporcudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.