Sibel Eraslan Kimdir ?

Kuvvetli kalemiyle çeşitli gazetelerde yazılar yazan Sibel Eraslan, 1967 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. Üsküdar kız lisesi ve İstanbul hukuk fakültesi mezunu olan gazeteci ve yazar Eraslan; insan hakları, kadınların eğitimi, istihdamı ve haklarıyla ilgili konularda görev aldı. Teklif ve imza dergilerine yazılar yazdı. Ayrıca bir dönem Vakit gazetesinde de köşe yazıları yazan Eraslan, 2011 yılı şubat ayından itibaren tar gazetesinde yazmaya başladı.

 

Sibel Eraslançeşitli dergilerde çıkan öyküleri dışında çeşitli yayın evlerinden çıkan 10 a yakın kitabıyla görüş ve fikirlerini okuyucusuyla paylaştı. Ayrıca İslami görüşü savunan gazeteci ve yazar Eraslan, 2013 yılında Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin barış süreci için seçtiği akil insanlar heyetindeki 63 kişi arasında yer alıyor.

 

Kadın sultanlar, fil yazıları, balık ve tango, bize ne oldu gibi daha birçok kitabı bulunan yazar, çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir. Yazarın sevilen öyküleri, dergah, Mostar gibi dergileri yayınlandı. Sibel Eraslan güçlü kalemiyle İslami kesimin kalemi olmakta ve tarafsız bir gazeteci olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.