Sine Büyüka Kimdir Kaç Yaşında ?

Sine Büyüka 12 Nisan 1983 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Spikerlik ve Sunuculuk yapmaktadır. MEF lisesinden mezun olmuştur. Ardından Koç Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler okumuştur. Üniversite yıllarında kendine has radyosunda DJ’lik yapmıştır. Sine Büyüka üst düzey İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Bir süre Dijitürk’te çalışmıştır. Ardından İngiltereye gitmiştir.

 

Londra’da Central St Martins’de ‘design and management kursunu bitirmiştir. Bir süre sonra Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye de pek çok kanal ile çalışmıştır. NTV ‘de ‘’Gece Gündüz’’ adlı programda muhabirlik yapmıştır. Sine Büyüka Francis Ford Coppola, Joe Satriani, Franz Ferdinand, Beastie Boys gibi isimlerle birebir röportajlar yapmıştır. Bu röportajların çalıştığı Vatan, Hürriyet, Sabah adlı gazetelerde çok faydasını görmüştür.

 

Daha sonra Sine Büyükatekrar NTV ile çalışmaya başlamıştır. NTV sporun açılışından itibaren bu kanalda spor spikerliği yapmaktadır. Yaz aylarında ‘’Futbol Tatilde’’ isimli program sunmaktadır. Ayrıca Sine Büyüka  2010 senesinde düzenlenen Basketbol Şampiyonası’nda muhabir ve spiker olarak çalışmıştır. Her Çarşamba saat 10’da ‘’Untitled’’ isimli radyo programında görev yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.