Tekvandocu Ali Sarı Kim ?

Tekvandocu Ali Sarı Konyalı milli tekvandocudur. Kardeşi Yunus Sarı da tekvandocudur. Ülkemizi her yerde, yurt içinde ve ya yurt dışında başarı ile temsil etti. Geçtiğimiz günlerde tekvando da başarılı biri olan Mehmet Dolaş’ın ardından Avrupa üçüncüsü oldu. Bu gerçekten çok ciddi bir başarıdır. Erkekler 87 kiloda tatamiye çıktı. Yarı finalde 7 – 2 yenilmesi nedeni ile şampiyonluk şansını yitirdi ve bronza madalya alarak geri döndü.

 

Tekvandocu Ali Sarı  17. Akdeniz Oyunları’nda artı  80 kilo finalinde Yunan rakibi Alexandros Nikolaidis’i 5-0 yenerek altın madalya kazandı. Bu da çok büyük başarılardan bir tanesidir. Milli tekvandocu karşılaşmayı kazandıktan sonra salonda Türk bayrağı ile coşku içerisinde sevinmiş ve bu gururunu herkes ile tek tek paylaşmıştır.

 

Tekvandocu Ali Sarı altın ve bronz olmak üzere ülkemize bir çok madalya geitmriş ve çok fazla sayıda başarıya imza attı. Herkes tarafından tanınan ve dünyaca bilinen bir milli sporcudur. Kendisi çok başarılıdr ve böyle devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir