Theofanis Gekas Kimdir ?

Gekas 23 mayıs 1980 yılında Yunanistan’ın Larissa kentinde doğdu. Futbola da bu takımda başladı ve 3 yıl boyunca burada forma giydi. Larissa’da oynadığı 61 maçta 16 gol atma başarısı gösteren Gekas böylece yunan kulüplerinin dikkatini çekmeye başladı. 2004 – 2005 sezonunda bu performansı sayesinde Panathinaikos’a transfer oldu. Gekas yeni takımında kaliteli bir futbolcu olduğunu 17 golle gol kralı olarak kanıtladı.

 

Panathinaikos’dan 2007 yılında Bochum’a transfer oldu. Bochum’a geldiği ilk sezonda 20 gol atarak Almanya liginde de gol kralı oldu. Ve taraftarlar kendisine ‘Yunan Tanrısı’’ lakabını koydular.  Ardından Yunan Futbocu Bayer Leverkusen’e transfer oldu. Ancak o sırada Bayer Leverkusen teknik direktörü Micheal Skibbe ile çeşitli sorunlar yaşadı. Bu sebepten dolayı ilk 11’de çok fazla şans bulamadı.

 

2008 – 2009 sezonun devre arasında Portsmouth teknik direktörü Tony adam’ın isteğiyle kiralandı.Bir süre sonra Tony adam’ın Portsmoth’tan ayrılması ile tekrar Almanya’ya döndü. Son olarak Gekas şu anda Spor toto süper lig ekiplerinden Konyaspor’a transfer olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir