Ünal Aysal Kimdir Serveti Ne Kadar Kaç Yaşında ?

  Ünal Aysal  1941 yılında İstanbul’ da doğmuştur.  Orta öğretimini Galatasaray Lisesinde  1960 yılında tamamlamıştır.   Üniversitesini ise ,  İsviçre’ de  hukuk  okuyarak tamamlamıştır.  Meslek kariyerine ilk önce  Koç holding bünyesinde ihracat müdürü olarak başlayan  Ünal Aysal , günümüzde  hepimizin de bildiği üzere Galatasaray spor klübü başkanlığını yapmaktadır.

 

Başkanlığından önce işadamı olarak  Yurt dışında çalışmakta olan Ünal Aysal , Türkiye’yi  yurt dışında en iyi temsil eden iş adamı  olarak  Bakanlar kurulu tarafından seçilmiş  ve   Yüksek Liyakat ödülüne layık görülmüştür.  Başkanlığa geldiği   yıl içerisinde  takımı süpoyuncu, sunucu, senarist ve yapımcıdır.er lig şampiyonu olmuştur. Ünal Aysal hala  Galatasaray spor klübünde başkanlık yapmaktadır. Aziz yıldırım kadar olmasa da bazen televizyonlara çıkıp takımı hakkında bilgilendirme yapmaktadır.

 

Geçtiğimiz günlerde Aziz Yıldırım ile  aralarında olan münakaşa ile gündeme gelen  Ünal Aysal , Aziz Yıldırımın kendisine ithafen yazmış olduğu mektuva cevaben , takımının resmi  sitesinden  Aziz Yıldırıma cevabını iletmiştir.  Ünal Aysal 2 evlilik yapmıştır  ve  2 sene önce bir çocuğu olmuş toplam  3 çocuğu bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.